Kategori: Hayata Dair, Bana ve Bize Dair

Barış Manço İki Küçük Kol Düğmesi Gibi Özledik Seni

Çocukluğumda ekran karşısında tanıdım ben onu. TRT’de Adam Olacak Çocuk isimli bir programı vardı o zamanlar. Ufacık meraklı gözlerle ve bedenlerle bir kürsüye çıkartır, onlara sorular sorar; şarkılar söyletirdi. Seve seve de izlerdik Barış Abi’mizi. Hepimizin abisiydi o. O zamanlar tanıdık biz siyah bedenleri, çekik gözlü japonları.. Çocukluk dönemimizde bugün bayram sözleriyle bayramı karşılar, arkadaşım eş, arkadaşım eş, arkadaşım eşşekk diye şarkılarla koşuştururduk.. Büyüdük, unutamadım, iki küçük kol düğmesi şarkılarıyla ifade ettik aşkımızı.. O sanki bizim her anımızda bir parça bırakmaya çalışmıştı adeta..

Güzel örnek olurdu hepimize, güzel öğütler verirdi; tebessümü ve neşesini katardı bizlere..
Devamı »

Yenilenen tasarım ve yapıyla herkese merhaba

Hepinize merhaba öncelikle!

Uzun bir süredir sizlerle birşeyler paylaşıyor, gördüğüm; incelediğim, yaşadığım olaylarla ilgili yorumlarımı, fikirlerimi ve konu detaylarını burada sizlerle paylaşıyordum. Ancak; uzun bir süre eski tasarım ve içerikte işlerimin ve günlük yaşantımda oluşan yoğunluk nedeniyle pek içerik ve buna benzer materyalleri sizlerle paylaşamıyordum.

Tüm bunları yaşarken birde büyük şanssızlık eseri bozulan bilgisayarım ve ardından bozulan yurtdışı sunucu diskim nedeniyle; ne yazıkki elimde hiçbir yedeğin varolmadığından dolayı; eski siteme ait tüm içerikler ve yazılım yapıları kayboldu. Haliyle bize de bu duruma sadece tüh be! demek kaldı.. Devamı »