Kategori: Gündem, Dünya Haberleri, Sıcak Gelişmeler

Amerika Sandy Kasırgası Canlı Durum Kameraları

Bildiğiniz üzere Amerika ciddi derecede son yılların en büyük doğa olayı Sandy Kasırgası ile karşı karşıya. Şuana kadar bu yazıyı sizlerle paylaştığım 30.10.2012 tarihi saat 00:40 itibariyle 36.000′e yakın kişi elektriksiz kalmış durumda. Henüz Newyork’a ulaşmayan kasırga için Amerika alarm durumuna geçti ve Amerikan lideri Barack Obama; Sandy Kasırgasının sonuçlarından ve oluşabilecek milyonlarca dolarlık zarardan tedirgin durumda. Şuan itibariyle 180 KM hıza ulaşan kasırga ile ilgili yetkililer saat 06:00′dan itibaren hiçbir kimsenin evlerinden çıkmamasını öneriyorlar. Ayrıca uzmanlar olabildiğince dikkatli olmasını, uzmanların direktiflerinin dinlenmesini, her türlü duruma karşılık olarak oluşabilecek ani durumlar için insani yaşam maddelerini halkın yanında bulundurmasını tavsiye ediyorlar. Devamı »

Pagerank Sorgulama API'si değişti. Yeni Pagerank Sorgulama Sistemi

Yaklaşık 1 günden bu yana sitemin en altında kullandığım ve yakın bir süre içerisinde özelleştirilmiş olarak kullanıma sunmayı planladığım Pagerank göstergesinde farkettiğim ve daha sonra da birçok Pagerank sorgulama sitesinde de aynı sorunun olduğunu farkettiğim Pagerank sorgulama ve değerleri görüntüleme sorunu üzerine başlattığım araştırmayı tamamlamış ve yazıyı sizlere yazmakta olduğum an itibariyle pagerank değerlerimi sorunsuz olarak görüntülebiliyor olmanın sevinci içerisindeyim.

Birçok webmaster forumunda açtığım konu başlığı ile bu konu hakkında Webmaster arkadaşların pagerank sıfırlandı endişesini ortadan kaldırmaya çalıştım. Ancak konuyu görmeyen yada detaylarını öğrenmek isteyen arkadaşlar için ayrıntıları paylaşıyorum. İşte ayrıntılar; Devamı »