Etiket: wordpress yedekleme eklentisi

WordPress Ücretsiz ve Basit Otomatik Yedekleme Sistemi Yazı Dizisi (Bölüm 2: Şimdi Eylem Zamanı!)

WordPress Ücretsiz ve Basit Otomatik Yedekleme Sistemi Yazı Dizisi’nin 2. etabı olan Bölüm 2: Gelişme ve Sonuç’tan hepinize yeniden merhaba.

Bir önceki; WordPress Ücretsiz ve Basit Otomatik Yedekleme Sistemi Yazı Dizisi (Bölüm 1: Hazırlık) başlıklı yazımızda birazdan uygulamaya geçirecek olduğumuz Ücretsiz ve Basit WordPress Yedekleme sistemimiz için her ihtimale karşılık mevcut WordPress veritabanımızı oluşabilecek sorunlara karşı yedeğini almıştık. Şimdi ise eklenti’yi edinme, eklenti’yi ftp’mize yükleme ve yedekleme alanı olarak kullanacak olduğumuz servisimizde hesap açılımlarını yaparak; yedekleme alanı hesabımızla kuracak olduğumuz wordpress otomatik yedekleme eklentimizin entegrasyonunu gerçekleştireceğiz. Devamı »

Wordpress Ücretsiz ve Basit Otomatik Yedekleme Sistemi Yazı Dizisi (Bölüm 1: Hazırlık)

Hepinize yeni bir yazı dizisinden merhabalar,

Bugün ele almaya karar verdiğim konu aslında hepimizin her an başına gelecebilecek bir risk durumuna karşı alternatif bir ücretsiz ve basit bir teknik ile kişisel yada kurumsal proje veya çalışmamızda kullandığımız WordPress yazılımımızın herhangi bir risk ortamında veri kaybından doğabilecek sorunlara karşı önlemine yönelik..

Hepimiz internet dünyasında öyle yada böyle birşeyler yapmak için uğraşıyoruz ve kimi zaman hayatımızın büyük kısmını projelerimize harcıyoruz ve bu projelere büyük ümitler, paralar bağlıyoruz. Birçoğumuz da maddi durumları olmadığından dolayı kişisel projesi yada sitesini ekonomik alanlardan alarak backup yani yedekleme alanı bile almadan “hosting firması yedekliyor” sanarak çoğu zaman bu şekilde projemize devam ediyoruz..

Aslında bu yazı dizisindeki konuya başımdan geçen bir olayı kısaca özetleyerek giriş yapmak istiyorum. Devamı »