Engin Topçuoğlu“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır”
(hadis-i şerif)

Herşey 03/12/1986 günü dünyaya gözlerimi açtığım o doğumumda başladı diyebiliriz aslında. O günden bu güne birçok şey yaşadım, birçok insanla dostluklarımda oldu; kavgalarım da, tartışmalarımda. O günden bu güne çok şeyler yaptığım gibi, hala yapmayı isteyipde yapadıklarım da var aslında..

Denizli’de; her zaman gurur duyduğum bir ailenin bireyi olarak dünyaya geldim. İlkokul, ortaokuldu, liseydi derken yarıda kalan üniversite hayatımla yoluma devam ediyorum. O günden bugüne bilgisayar ve internet dünyasında ilgilendiğim konularda birçok konuda çalışmalar, danışmanlıklar, proje ve uygulamaları gerek çalıştığım şirketlerde; gereksel serbest (freelance) olarak gerçekleştirdim.

Aslında uzun uzun bir hakkımda yazısı yazmayı isterim fakat; bu noktada uzun uzun kelimeler yerine daha kısa ve öz birşeylerle kendimi ifade etmenin daha iyi olacağını düşünüyorum..

Aslen Denizli doğumlu olmama rağmen; nüfus kaydım Muğla Köyceğiz. Yani Muğlalıyım yada Denizli’liyim diyebiliriz yerine göre. Doğduğum günden bu yana Denizli’de yaşıyorum. Yaklaşık 18 yaşıma girmeme birkaç gün kala çok sevgili ve güzel insan babamı kaybettim. Burdan huzurlarınızda ruhuna bir fâtiha okumak istiyorum. Şuanda da melek gibi annem ve anlamlarla ifade edemiyeceğim çok sevgili kardeşimle; ve yine kelimelere sığmayan bir hayat arkadaşı; “aşk” ile hayatıma devam ediyoruz..

Güzel ve neredeyse herşeyi görmüş, geçirmiş, yaşamış ve içinde bulunmuş bir kişiyim. Daha da yaşacağımı düşünüyorum..

İnternet programcılığında ileri seviye HTML, orta seviye’de ASP, ASP.net ve giriş seviyesinden biraz daha ötede işimi görebileceğim kadar PHP bilgim söz konusu. Sunucu sistemlerinin ve ağ altyapılarının kurulumu, topolojisi, yönetimi ve problem çözümü gibi konularla bilgiye sahibim. Şuanda da SEO, SEM ve Sosyal Medya konularında olan ilgimden dolayı bu konu üzerinde güzel bir birliktelik ortamında çalışmaktayım. Birçok kurum ve kuruluşun SEO uygulamaları ve çözümlerini üretmekteyim. Bu konuyla ilgili eski; yeni proje ve çalışmalarımı sitemde yer alan çalışmalarım ve projelerim sayfasından görebilirsiniz.

Aktif olarak çok iyi bir kitap okuyucusu olmasam da; okuduğum kitaplar gündemi, hayata dair dipnotları ve kişisel gelişime yönelik olmasıyla hayatıma renk kattığı düşüncesindeyim. Yeni insanlar tanımayı; onlarla bir acı kahve içmeyi, iki hal hatır sormaya bayılıyorum. Saatlerce dost meclisinde sohbetler edebilirim. Pek boş konuşmayı sevmiyorum ama her insanı dinlemeyi de seviyorum. Bencil bir kişiliğim yok çok şükür. Elimde olanı paylaşıyorum her zerresine kadar..

İnsanlara birşeyler anlatmayı seviyorum ama insanların önce araştırmadan birşeyler sormasına açıkcası gıcık oluyorum. Çünkü bu günüme kadar geldiğim nokta genel olarak araştırma – uygulama – deneme üzerine olduğu için karşımdaki kişinin de önce bunları yapmasını bekliyorum.

Genel olarak kısa ve özet birkaç cümleyle kendimi ifade etmeye çalıştım. Bu saatte ne kadar başarılı olabildim onu da tam kestiremiyorum. Bu noktada takdir’i siz sevgili dostlarıma bırakıyorum.

Bana ihtiyacınız olan her konuda sosyal ağlar üzerinden veya web sitem üzerindeki iletişim sayfasında yer alan iletişim formu ile tüm sorularını, önerilerinizi, eleştiri, fikir ve mesajlarınızı rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Sevgi ve esenlikle kalmanız dileğimle. Her zaman yüzünüz gülsün, kalbinizden mutluluk eksik olmasın..
Engin Topçuoğlu

For users who use a foreign language other than Turkish, about me: about.me/engintopcuoglu

VN:F [1.9.20_1166]
Oy Verin
Rating: 9.4/10 (19 votes cast)
Hakkımda, 9.4 out of 10 based on 19 ratings